Zaproszenia

Uroczystość Matki Bożej Łaskawej

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do udziału w Uroczystości Matki Bożej Łaskawej, Patronki Miasta Kielce, która odbędzie się we wtorek, 7 maja. Mszy św. o godz. 19.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski.

Rodzinna Majówka Rowerowa

Kuria Diecezjalna w Kielcach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 r., pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

„Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”

Jak co roku zachęcamy do udziału w akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do aktywnego budowania tej wspólnoty. Począwszy do naszych rodzin, szkół, miejsc pracy i parafii, a kończąc na krańcach świata.

„Moje lata z Janem Pawłem II”

Wydawnictwo JEDNOŚĆ zaprasza na promocję wyjątkowej książki: „Moje lata z Janem Pawłem II”. Są to chwytające za serce i bardzo osobiste zapiski rzecznika prasowego Watykanu z czasów pontyfikatu Jana Pawła II – Joaquína Navarro-Vallsa.

Ogłoszenie Roku Jubileuszowego

W czwartek, 9 maja o godz. 17.30 w Bazylice św. Piotra na Watykanie Papież Franciszek oficjalnie ogłosi Jubileusz zwyczajny roku 2025 poprzez publiczne odczytanie oraz wręczenie Bulli napisanej specjalnie z tej okazji.

Zaproszenie na Pola Lednickie

W pierwszą sobotę czerwca (1 czerwca 2024 r.) na Polach Lednickich odbędzie się XXVIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem: „Wracaj do domu”.

Pielgrzymka Żywego Różańca

Serdecznie zapraszamy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca pod hasłem: „Ewangelizacja z różańcem".

Rekolekcje w Koinonii

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach, zaprasza w dniach 31 maja - 2 czerwca 2024 r. na Rekolekcje prowadzone metodą lectio divina. Temat: Dawid – człowiek według Serca Bożego.

Nabór do Szkoły Katechistów

Pragniemy poinformować, że od 1 marca do 30 czerwca 2024 r. będziemy prowadzić nabór kandydatów do drugiej edycji Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej (SKDK).

Szkoła Animatorów Misyjnych 2024

W dniach 25-28 czerwca 2024 r. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

Rekolekcje dla osób konsekrowanych

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach, zaprasza na rekolekcje dla osób konsekrowanych w terminie: 17-23 czerwca 2024  r. lub 29 lipca – 4 sierpnia 2024  r. Temat: Żyjemy dla Pana

Festiwal Życia w Kokotku

Rozpoczęły się zapisy na Festiwal Życia, który odbędzie się od 8 do 14 lipca 2024 r. w Kokotku. To największy katolicki festiwal dla młodzieży w Polsce – tydzień pod namiotami, koncerty, konferencje, warsztaty i dużo głębokich duchowych treści.

Spotkania modlitewno–formacyjne

Wspólnota „Koinonia Św. Pawła” w Kielcach, zaprasza do udziału w całorocznych spotkaniach modlitewno–formacyjnych, poprzez które pragniemy się przygotować do dawania świadectwa wiary i głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym.

Bp Jan Piotrowski: Nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zastąpi strażaka

W sobotę, 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Mszy św. w ich intencji w Bazylice Katedralnej przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

Bp Jan Piotrowski: Rządzący, uchwalając Konstytucję, znaleźli kompromis. Czy my dziś jesteśmy do tego zdolni?

Uchwalenie Konstytucji jest to chyba jedyny w dziejach światowego parlamentaryzmu przypadek, gdy klasa rządząca bez rozlewu krwi potrafiła ograniczyć swoje prawa – mówił podczas Mszy św.

Przypominamy: Milenijny Akt Oddania Polski to nie Jasnogórskie Śluby Narodu

W Uroczystość NMP Królowej Polski, 3 maja w kościołach należy odnowić Milenijny Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę miłości (zob. Kalendarz Liturgiczny Diecezji Kieleckiej, s. 191). W tym roku przypada 58 rocznica powstania tego aktu.

Wprowadzili obraz św. Karola Boromeusza do kościoła na Białogonie

Obraz św. Karola Boromeusza został uroczyście wprowadzony do drewnianego kościoła na kieleckim Białogonie. Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Wydarzenie rozpoczęło się w nowy kościele Przemienienia Pańskiego.

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Lekcje religii w szkołach, stan przygotowań do wdrożenia standardów ochrony małoletnich, ochrona życia ludzkiego oraz eskalacja działań wojennych były głównymi tematami spotkania Rady Stałej Episkopatu Polski.

Ks. Michał Glin z Lyonu: Z duszpasterstwa korzysta wielu młodych Polaków we Francji

Drugim co do wielkości ośrodkiem duszpasterskim Polskiej Misji Katolickiej we Francji jest francusko-polska parafia św. Trójcy w Lyonie, z której korzysta wielu młodych Polaków – powiedział pracujący tam ks. Michał Glin.

Bp Jan Piotrowski do Polonii: Życzę odpowiedzialności za Polskę i wdzięczności

Jest dla mnie zaszczytem, że mogę życzyć Polonii, gdziekolwiek się znajduje, aby żyjąc w nowych ojczyznach, mówiąc ich językiem, miała jednak w sobie odpowiedzialność za Polskę i wdzięczność - powiedział portalowi polskifr.fr

Matka Boża Niepokalanie Poczęta wróciła do Czerwonej Góry

Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił figurę Maryi Niepokalanie Poczętej w Czerwonej Górze. Kapliczka została odnowiona po tym, jak w marcu została zniszczona przez wandala. 1 maja 2024 r. figura została uroczyście odsłonięta i poświęcona.

Synod rzymski o synodalności
etap kontynentalny